-
-
Koszyk jest pustySuma 0
-
Czujka gazu ziemnego, dioda, autonomiczna, SATEL


Czujka gazu ziemnego, funkcja prealarmu, dioda LED, autodiagnostyka, możliwość pracy autonomicznej, SATEL
Wpisz swój e-mail |
Wysyłka w ciągu | 4 dni |
Cena przesyłki | 14 |
Dostępność |
Brak towaru
|
Waga | 0.15 kg |
Kod kreskowy | |
EAN | 2010000050224 |
Zostaw telefon |
CZUJKA GAZU ZIEMNEGO (METANU) SATEL DG-1 ME
DG-1 ME jest mikroprocesorową czujką marki SATEL wykrywającą obecność gazu ziemnego w powietrzu.
WŁAŚCIWOŚCI DG-1 ME
Charakterystyka detekcji
Prezentowany czujnik w momencie wykrycia 10% stężenia metanu w powietrzu wywołuje prealarm, w momencie przekroczenia 20% generowany jest właściwy sygnał alarmowy.
Detektor DG-1 ME charakteryzuje się cyfrowym algorytmem detekcji gazu i algorytmem kompensacji temperatury, które gwarantują wysoką odporność na występowanie fałszywych alarmów i prawidłowe funkcjonowanie czujnika w szerokim spektrum temperatur otoczenia.
Sygnalizacja akustyczna i optyczna
Urządzenie posiada wbudowany brzęczyk i żółtą diodę LED, dzięki którym ma zdolność do współpracy z systemami alarmowymi jak i pracy autonomicznej jako samodzielny produkt wykrywająco-sygnalizacyjny. Jego atutem jest równiez funkcja autodiagnostyki, która zwiększa niezawodność pracy czujki, ponieważ poprawność czujnika i stan napięcia zasilającego są pod stalą kontrolą.
ZASTOSOWANIE
Wykrywanie wycieku gazu ziemnego
Czujka metanu DG-1 ME to urządzenie dedykowane przede wszystkich do pomieszczeń, które są narażone na wyciek gazu zimnego takich jak kotłownie, kuchnie, łazienki, a także w pobliżu przyłączy i liczników gazowych.
Instalacja
W związku ze specyfiką metanu, który jest lżejszy od powietrza, czujka powinna być instalowana wysoko, tuż pod sufitem kontrolowanego pomieszczenia.
Wymiary obudowy | ø97 x 36 mm |
Zakres temperatur prac | -10…+55 °C |
Znamionowe napięcie zasilania (±15%) | 12 V DC |
Pobór prądu w stanie gotowości | 30-50 mA |
Maksymalny pobór prądu | 50 mA |
Masa | 63 g |